Copyright © jilecek 2022

 

V naší autoškole se Vám v žádném případě nestane, že by Vás váš osobní učitel okradl na počtu či délce praktických jízd a řekněme si upřímně, existuje mnoho postupů, jak toho lze docílit.

Považuji za povinnost vás předem varovat. Než si vyberete svou autoškolu, nevěřte heslům
" levně - kvalitně - rychle".
Tolik zoufalců a tolik historek o tamním výcviku, že až člověk kroutí hlavou v němém úžasu...Velice doporučuji, než nastoupíte do autoškoly, snažte se promluvit se svým okolím
a přáteli, snažte se získat reference na tu autoškolu z vašeho výběru ! Snad vám pomůže krátké poučení, jak by to nemělo být...

 

Víte jak se okrádá zákazník v autoškole ?

·         Žákova vyučovací jízdní hodina má trvat 45 minut - podotýkám pro jednoho žáka !

·         jsou známy praktiky, učitel vezme do cvičného vozidla dva až tři žáky, objede s nimi kolečko kolem budovy a počítá tři vyučovací hodiny !

·         žák vyjíždí od budovy autoškoly, po deseti minutách někde zastaví, učitel si "na minutku" odběhne něco zařídit, je z toho 20 minut a již se vrací k autoškole !

·         žák prodělává s učitelem sice všechny předepsané vyučovací hodiny, dokonce je dodrženo 45 min. délka trvání, ALE učitel vodí žáka záměrně po rovinkách, bez kolon, co nejméně křižovatek, nejlépe mimo obec a je z toho poctivá dvouhodina ! Co z toho vyplývá ??? Vypadá-li celý výcvik takto, co se ubohý žák naučí ? Učitel velice ušetří na pohonných hmotách !

·         poslední hrůza - nedodržení předepsaného minimálního počtu jízdních vyučovacích hodin ! Např. pro skupinu B - osobní automobil  MUSÍTE prodělat BEZ ROZDÍLU VĚKU 28 vyučovacích hodin ! Ať jste studující nebo před důchodem !

 

Jak u nás probíhá praktický výcvik?

·         první hodinu se musíte seznámit s vozidlem ( sedíte sice za volantem, ale posloucháte výklad lektora, učíte se porozumět všem sdělovačům a ovladačům )

·         další hodiny jsou věnovány nácviku základních dovedností mimo provoz

·         snažíte se zvládnout startování, řazení, rozjíždění, zastavování, couvání, řazení rychlostních stupňů za jízdy...

·         dále následuje etapa výcviku v minimálním provozu ( již téměř zvládáte technicky vozidlo
a zaměřujete se na Pravidla silničního provozu )

·         další etapa probíhá ve středním provozu ( vozidlo již zcela ovládáte a plně se věnujete provozu, učíte se sledovat chování řidičů kolem vás, učíte se předvídat, odhadovat a rychle reagovat...)

·         v etapě před Závěrečnými zkouškami se lektor zaměřuje na vaše slabiny, vybírá vám složité dopravní situace, komplikované parkování, hustý provoz, večerní provoz, klade se též důraz na ekonomický provoz vozidla atd.

 

Jak se plánuje termín závěrečných zkoušek?

Každá autoškola v Rakovníku zná předem termíny Závěrečných zkoušek!

Na Závěrečné zkoušky je náš žák nominován na daný termín Závěrečných zkoušek již ke konci svého výcviku.

Jedině tak, je jeho osobní učitel praktického výcviku a teorie, schopen směrovat veškeré vyučovací hodiny závazně ke stanovenému datu zkoušek.

Díky tomuto systému se nemůže stát, že by měl žák ukončený výcvik a výuku a neměl stanovený termín Závěrečných zkoušek...že by měl zkoušky např.  za 14 dní ... Nechceme váš neúspěch !

Snažíme se vás co nejlépe připravit na Závěrečnou zkoušku, váš případný neúspěch bereme i jako svůj, proto si za Opravnou zkoušku nic neúčtujeme.

 Naše vozy


Škoda Fabia